Budownictwo
Jak wybrać dobrego dewelopera?

Jak wybrać dobrego dewelopera?

Jak wybrać dobrego dewelopera? Jeśli decydujemy się na zakup mieszkania, wiadomo iż jest to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie tylko wybieramy. Własne mieszkanie, swój kąt, mała przestrzeń. To wszystko sprawia, że wybranie tego jednego, jedynego w swoim rodzaju mieszkania wcale nie jest zadaniem tak łatwym, jakby mogło się nam wydawać. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne miasto, określoną okolicę, dany obiekt i to jedno mieszkanie, wcześniej zwróćmy szczególną uwagę na to, kim jest deweloper.

Bardzo często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że jego wybór to jedna z kluczowych kwestii, które mają znaczenie dla naszego zadowolenia i pełnej satysfakcji. To, czy dany obiekt buduje rzetelna firma w głównej mierze zależy od tego, jak udany będzie nasz zakup. Warto więc przed podjęciem ostatecznej decyzji zapoznać się z informacjami, sprawdzić opinie i dopiero na tej podstawie wybrać określone miejsce i tym samym tego jednego dewelopera.

Kto buduje nasze przyszłe mieszkanie?

Jak wybrać dobrego dewelopera?
Jak wybrać dobrego dewelopera?

Z pewnością większość z nas w pierwszej kolejności skupia się na tym, gdzie jest obiekt i jak on wygląda. Patrzymy na wybór inwestycji pod kątem tego, czy spełnia on nasze oczekiwania. Najważniejsze jest przecież dla nas to jedno, konkretne mieszkanie, dlatego też często inne kwestie schodzą na drugi plan. Niestety. Okazuje się bowiem, że deweloper odgrywa tutaj naprawdę bardzo duże znaczenie. Jest on osobą, która buduje naszą przyszłość. To on tworzy obiekt, którego część ma stać się naszą własnością. To z nim będziemy się kontaktować, z nim podpisywać dokumenty, od niego odbierać mieszkanie. Wiarygodny deweloper to bardzo ważna osoba. Nie raz słyszeliśmy o tym, że firma deweloperska pobrała pieniądze od przyszłych mieszkańców mieszkań, a nagle okazało się, że nie ma ani budynku, ani dewelopera, prawda? Takie sytuacje się zdarzają, dlatego też jeśli zależy nam na tym, by się przed tym ustrzec, to jak najbardziej trzeba pamiętać o wyborze kogoś, komu można zaufać. Istotne jest to, by znaleźć o deweloperze opinie, sprawdzić jego wcześniejsze inwestycje. W przypadku mieszkań, które w dzisiejszych czasach rozchodzą się jak świeże bułeczki, trudno jest zaufać ,,w ciemno”. Niestety, ale dziś kupno mieszkań wygląda tak, że kupujemy coś, co jeszcze nie stoi. Zanim deweloper zacznie budować obiekt, większość mieszkań jest już najzwyczajniej w świecie po prostu sprzedana. By nie dopuścić do oszustwa, nie możemy zaufać pierwszej, lepszej osobie, bo może nas to naprawdę słono kosztować.

Jak sprawdzić dewelopera?

nowe mieszkania
nowe mieszkania

Jeśli już wybraliśmy daną miejscowość i odpowiada nam konkretne, budowane właśnie osiedle lub nawet takie, które jest zaraz w planach do budowy, to najpierw dowiedzmy się jak najwięcej o inwestorze, a więc osobie, która taką inwestycję tworzy. Gdzie więc sprawdzimy, czy mamy do czynienia z osobą godną zaufania, która działa na rynku, czy po prostu ze zwykłym oszustem? Najlepszym miejscem jest Polski Związek Firm Deweloperskich. Jeśli dany deweloper jest zrzeszony w związku, to mamy pewność, że warto mu zaufać, bowiem da nam on to wszystko, na czym tylko nam zależy i co stanowi dla nas element nadrzędny. Wszystkie firmy, które należą do Polskiego Związku Firm Deweloperskich przestrzegają w pełni Kodeksu Dobrych praktyk, są uczciwi, prawdomówni i nastawieni na zadowolenie i satysfakcję wszystkich swoich klientów. Na tym więc się starajmy skupić i to właśnie miejmy w pełni na uwadze, a bez wątpienia uda nam się osiągnąć to wszystko, na czym tylko nam zależy. Co dalej? Jeśli już sprawdziliśmy dewelopera formalnie, czas przejść do praktyki.

Zobacz również:

Inwestycje w realu

Istotnym krokiem jest sprawdzenie tego, co do tej pory zostało wybudowane już przez daną firmę deweloperską. Wiadomo, iż każde osiedle jest inne, każda inwestycja wygląda nieco inaczej. Widząc jednak dane osiedle, mamy ogólny wgląd w to, jak ona tworzy i na czym opiera swoje działania. Widzimy, czy wszystko wykonane jest w pełni dokładnie i precyzyjnie, czy dane miejsce jest odpowiednie pod względem wyglądu i samego użytkowania. Widząc się z mieszkańcami danej nieruchomości, możemy dowiedzieć się, czy ten konkretny deweloper spełnił ich oczekiwania i czy okazał się godnym zaufania partnerem przy sprzedaży mieszkania. Im więcej informacji posiadamy, tym większa szansa na to, że uda nam się wybrać odpowiednią firmę i konkretną osobę do zakupu od niego właśnie naszego wymarzonego miejsca na ziemi.

Jak więc widać, deweloper odgrywa bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o nasz wybór mieszkania. Istotne są wszelkie, najmniejsze nawet detale i szczegóły. Kiedy już spojrzymy na wszystkie te kwestie, o których pisaliśmy powyżej, można przejść do działania. W żadnym jednak wypadku nie podpisujemy umowy, zanim wcześniej dokładnie jej nie sprawdzimy. Należy punkt po punkcie dokładnie przeczytać, a w razie niejasności, poprosić o wytłumaczenie. Umowę podpisujemy dopiero wtedy, gdy mamy 100% pewność, że postawiliśmy na to, co okazało się być dla nas właśnie najlepsze.