Uroda
Prezenty dla kobiet na święta – na co warto postawić?

Prezenty dla kobiet na święta – na co warto postawić?

Czy wyjazd do SPA może okazać się udanym prezentem? Wszystko zależy od gustu osoby, której chcemy sprawić przyjemność. Jedni wolą otrzymać funkcjonalne i pragmatyczne prezenty, inni z kolei wolą być zaskoczeni czymś kompletnie niepraktyczny, ale sprawiającym wiele przyjemności – jak znaleźć więc rozwiązania uniwersalne, które zadowolą różne osoby?

Prezenty dla kobiet na święta - na co warto postawić?Prezenty dla kobiet pod choinkę – uniwersalne rozwiązania

W ciągu roku kalendarzowego znajdujemy wiele różnych okazji, by obdarować bliskich upominkami. Urodziny, imieniny, rocznice to doskonałe momenty, by je upamiętnić i sprawić jakąś przyjemność rodzinie, przyjaciołom i naszym bliskim. Wiele osób, kiedy na horyzoncie zbliża się taka właśnie okazja, zastanawia się co w tym roku podarować paniom. Podstawowym kryterium dawania prezentów bliskim jest oczywiście fakt, by osoba, która go otrzymuje mogła się naprawdę z niego ucieszyć. Dlatego też czasem trzeba się natrudzić, by wymyślić coś kreatywnego i ciekawego, na co inni jeszcze nie wpadli. Co podarować mamie, babci, siostrze czy przyjaciółce z okazji świąt? Oczywiście każda z tych osób ma zupełnie inne wymagania i preferencje, podobają im się różne rzeczy, dlatego to właśnie ich gustem należy się kierować w pierwszej kolejności. Czasem mama lub babcia wspominają, że chętnie kupiłyby sobie coś lub, że coś by im się naprawdę przydało. Takie informacje są bardzo cenne w kontekście ewentualnych prezentów, ponieważ możemy idealnie wpasować się z naszym podarunkiem w konkretne oczekiwania.

Czy prezenty użytkowe mogą się spodobać naszym bliskim?

Niestety nie ma prezentów idealnych czy uniwersalnych i nie wszystko spodoba się każdemu, natomiast możemy wydzielić dwie podstawowe grupy podarunków, na które najczęściej decydują się konsumenci. Z jednej strony mamy prezenty wyłącznie użytkowe, wpisujące się w potrzeby osoby obdarowywanej. Dla jednych to będzie nowy odkurzacz czy sprzęt kuchenny dla innych wiertarka. Natomiast są to bardzo pragmatyczne prezenty, które pozwalają nieco finansowo odciążyć osobę obdarowywaną. To znaczy są wydatki, które odkładamy na później, nie kupując sobie nowego odkurzacza, bo szkoda nam na to pieniędzy. Kiedy dostaniemy taki sprzęt w prezencie możemy cieszyć się komfortem użytkowania go zupełnie za darmo. Dlatego funkcjonalne i użytkowe prezenty sprawdzą się dla pewnej części kobiet. Zdecydowana większość pań woli dostawać prezenty niekoniecznie praktyczne, a które sprawiają przyjemność, dają nieco rozrywki czy relaksu. Tutaj znajdziemy wiele elementów, które mogą się spodobać naszym bliskim.

 

Zobacz również:

 

Prezenty dla pań, na które warto zwrócić uwagę – biżuteria, perfumy czy nowy skórzany portfel

Przede wszystkim biżuteria jest dobrym pomysłem prezentowym dla pań. Złoty naszyjnik, bransoletka lub kolczyki spodobają się kobietom w różnym wieku. Z estetycznych kolczyków ucieszy się zarówno nasza mama, jak i żona. Dlatego biżuteria zawsze jest bardzo dobrym pomysłem. Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się także perfumy. Tutaj jednak istnieje haczyk w postaci tego, że musimy wcześniej dowiedzieć się jakich zapachów używają nasi bliscy lub przynajmniej znać podstawowe nuty zapachowe, jakie królują w perfumach dla mamy czy dla siostry. Z racji tego, że drogie perfumy dla wielu osób jest to oznaka luksusowego kosmetyku, to warto właśnie podarować je bliskim na szczególną okazję, na przykład na święta. Doskonałym rozwiązaniem dla pań będzie sprezentowanie wyrobów galanteryjnych w postaci torebki lub estetycznego portfela.

Karty podarunkowe, vouchery do SPA i gabinetów kosmetologicznych – propozycje prezentowe

Coraz popularniejszą formą także w Polsce staje się dawanie bliskim kart podarunkowych oraz voucherów do wykorzystania. Tutaj możemy wybrać kartę podarunkową do księgarni, do drogerii, perfumerii lub voucher do SPA. Wyjazd do SPA to prezent, który również jest bardzo uniwersalny i spodoba się osobom niezależnie od metryki. W pędzie życia XXI wieku wielu osobom przyda się perspektywa wolnego weekendu za miastem, gdzie czeka na nas masaż, baseny, sauna, różne zabiegi pielęgnacyjne i upiększające. Wyjazd do SPA możemy zafundować naszej przyjaciółce i wybrać się razem z nią lub naszym rodzicom, by mogli sobie choć przez jeden weekend odpocząć i zrelaksować się w sprzyjających warunkach.

Prezent w postaci egzotycznych wakacji? Dlaczego nie?

Poza wyjazdem do SPA, możemy podarować naszym bliskim voucher do kosmetyki, do gabinetu kosmetologii na różnego rodzaju zabiegi na twarz. Tego rodzaju prezenty są naprawdę potrzebne, ponieważ dzięki nim osoba obdarowana może kreatywnie i ciekawie spędzić czas, odprężyć się, znaleźć trochę czasu dla siebie i sprawić małe przyjemności. Ciekawą propozycją dla osób, które mogą sobie finansowo na to pozwolić moa być także bilety lotnicze czy wykupienie całej wycieczki do egzotycznych miejsc w ciepłych krajach. Dlatego warto podchodzić do kwestii prezentowych kreatywnie, ale przede wszystkim, kierując się potrzebami naszych najbliższych. Wówczas z pewnością nasz prezent zostanie doceniony.