Turystyka
Wczasy za granicą: first minute czy last minute?

Wczasy za granicą: first minute czy last minute?

Wczasy za granicą wśród Polaków cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. Mowa tutaj zarówno o wycieczkach first minute jak i last minute. Wśród najpopularniejszych kierunków na wczasy za granicą latem znajdują się Grecja, Turcja i Bułgaria. Dlaczego tak ogromną popularnością cieszą się wczasy za granicą first minute? Czy takie rozwiązanie jest naprawdę opłacalne? 

 

Wakacje first minute – dlaczego warto je kupować? 

Warto wiedzieć, że wczasy za granicą oferowane w ramach first minute są sprzedawane w niższych cenach od tych sprzedawanych później. Z tego względu decyzję o wakacjach należy podjąć jak najwcześniej. W zależności od wybranej oferty, rabaty na wczasy za granicą first minute mogą wynosić nawet 50 procent. W ramach wczasów first minute otrzymuje się także szereg zniżek oraz bonusów. Mowa tutaj o bezpłatnym pobycie dzieci, parkingu przy lotnisku czy voucherze prezentowym na wycieczkę fakultatywną. 

Ponadto, kupując wakacje first minute, można także otrzymać bezpłatne pakiety gwarancji najniższej ceny. Oznacza to, że jeżeli do chwili wyjazdu wczasy za granicą o takich samych parametrach pojawią się w ofercie biura podróży w niższej cenie, to wówczas będzie nam przysługiwało prawo do zwrotu różnicy. Niska cena nie jest jedyną korzyścią, dla której Polacy decydują się na zarezerwowanie swoich wakacji first minute. Wszyscy, którzy wcześniej decydują się na poszukanie wakacji, mają do wyboru najwięcej możliwości i kierunków. Przy rezerwowaniu wakacji first minute dostępne miejsca w hotelach cieszących się największą popularnością. Do woli można także przebierać w rodzajach pokoi. Jest to bardzo ważne w takim przypadku, gdy najbardziej zależy nam na tym, aby móc zarezerwować preferowany rodzaj pokoju, na przykład taki, w którym znajdują się dwie przestrzenie (jedna dla dzieci, druga dla rodziców). 

Bardzo wielu Polaków podejmuje decyzję o wakacjach w styczniu. W ten sposób o wiele lepiej można zaplanować cały rodzinny budżet. Przy rezerwowaniu first minute w styczniu na początku można wpłacić tylko połowę kwoty, zaś drugą dopiero miesiąc przed wyjazdem. W ten sposób wycieczka za granicę nie będzie takim dużym obciążeniem dla domowego budżetu, ponieważ koszt będzie rozłożony na dłuższy okres czasu. Dodatkowym atutem wakacji first minute jest opcja złożenia rezygnacji całkowicie bezpłatnie oraz bez konsekwencji do 45 dni przed wyjazdem. 

 

First minute czy last minute – co jest lepsza?

Niektórzy mogą stwierdzić, iż ceny za wakacje typu last minute są niższe od first minute. A jak jest w rzeczywistości? Na pierwszy rzut oka takie stwierdzenia mogą wydawać się prawdziwe, jednak warto sprawdzać je bardzo dokładnie. Często może okazać się, że wczasy za granicą last minute jest znacznie uboższa oferta. W przypadku first minute możemy dopasować całą ofertę do swoich własnych potrzeb oraz oczekiwań, a czasami niektóre usługi można dostać całkowicie za darmo. Wakacje first minute są dedykowane przede wszystkim tym osobom, które posiadają bardzo dokładnie określone wymagania. W ofercie last minute może i uda nam się znaleźć pokój w dobrym hotelu, jednak niekoniecznie będzie on w takim standardzie, jakiego byśmy oczekiwali. 

Jeśli decydujemy się na wcześniejszą rezerwację swoich wczasów za granicą, mamy również możliwość wybrania najbardziej wygodnego dla nas lotniska, z którego będziemy chcieli odlatywać. Z kolei w ofercie last minute są tylko te oferty, których wcześniej nie wykupili inni klienci. Czasami może zdarzyć się tak, że wakacje w tym hotelu, na którym najbardziej nam zależało, będą możliwe tylko przy wybraniu lotu z Poznania czy Warszawy, co może okazać się sporym utrudnieniem. Jeśli zależy nam na oszczędności czasu i pieniędzy, first minute będzie najlepszą opcją. 

 

Zobacz również:

 

Gdzie najczęściej Polacy jeżdżą na zagraniczne wczasy? 

Gdzie najczęściej Polacy jeżdżą na wakacje? W ciągu kilku ostatnich lat najpopularniejszym kierunkiem podróży Polaków była Grecja. W 2019 roku bardzo dużym wzięciem cieszyła się także Turcja. Tureckie hotele są bardzo popularne, ponieważ oferują wysoki standard, szeroką liczbę aquaparków, baseny oraz niezwykle szeroką ofertę all inclusive. Grecja mimo tego dalej jest niezwykle popularna. Na ten kierunek zdecydowało się w 2019 roku 19 procent wczasowiczów. Na kolejnym miejscu znalazła się Bułgaria. Na Bułgarię z reguły stawiają pary oraz rodziny z dziećmi, którzy cenią sobie jak najkrótszy przelot oraz niską cenę za wyjazd. Z kolei aż 11 procent naszych rodaków wybiera słoneczną Hiszpanię. Mowa tutaj zarówno o wakacjach na kontynencie jak i na hiszpańskich wyspach. Następne miejsce zajmuje Egipt – na wczasy za granicą first minute w tym kraju postawiło 9 procent Polaków. 

Dlaczego Polacy wybierają akurat te kierunki? Jak każda moda, także ta na wczasy za granicą zmienia się co kilka lat. Tak było w przypadku Turcji, która jeszcze kilka lat temu cieszyła się największą popularnością. W PRL-u wielkim wzięciem cieszyła się zaś Bułgaria, która obecnie mocno zyskuje na popularności i wraca do łask.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl