Motoryzacja
Wybór odpowiedniego warsztatu samochodowego – pamiętaj o tych wskazówkach!

Wybór odpowiedniego warsztatu samochodowego – pamiętaj o tych wskazówkach!

Awaria samochodu to bardzo poważna sprawa. Tym bardziej, jeśli nie posiadamy fachowej wiedzy z zakresu motoryzacji. Co wówczas robimy w takiej sytuacji? Oczywiście udajemy się do najbliższego warsztatu samochodowego. W dzisiejszym artykule przedstawiamy zestaw najważniejszych porad, dzięki którym wybór warsztatu samochodowego będzie bardzo prosty. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury! 

Wybór warsztatu samochodowego – o tym powinieneś pamiętać!

W obliczu awarii samochodu liczy się czas. Niesprawny samochód może okazać się bardzo dużym problemem. Jeśli nie znamy się na naprawach samochodów, trzeba jak najszybciej udać się do zaufanego warsztatu samochodowego. Wiele osób zastanawia się wówczas z pewnością, jak wybrać dobry warsztat samochodowy. Czym trzeba się kierować?

Jeśli nie posiadamy żadnej wiedzy motoryzacyjnej, samodzielne wykonywanie prac przy zepsutym samochodzie nie jest dobrym rozwiązaniem. Dla osób niekompetentnych nawet wymiana jednej żarówki w lampie może okazać się zadaniem niewykonalnym https://readyauto.pl/oferta/wymiana-oleju-szczecin/. Mimo tego, iż nasz samochód co rok przechodzi przegląd, to nie oznacza to, iż w ciągu tego roku nie dojdzie do  żadnej awarii. Wizyty w warsztacie samochodowym mogą się czasami okazać niezbędne. Wszystkie elementy w samochodzie po jakimś czasie ulegają zużyciu. Mowa tutaj chociażby o tarczach hamulcowych, które się ścierają. Bardzo często dochodzi również do wycieku oleju z przekładni lub silnika.

Jeśli zauważymy jakiekolwiek niepokojące sygnały świadczące o tym, iż z naszym samochodem dzieje się coś niedobrego, powinniśmy od razu skontaktować się z profesjonalnym warsztatem samochodowym. Jak zatem wybrać najlepszy warsztat samochodowy? W jaki sposób znaleźć specjalistów, którzy pomogą nam przy naprawie samochodu, a jednocześnie nie będą oczekiwali za to ogromnych sum pieniędzy?

Zasada numer jeden: sprawdź opinie w internecie

 Każdy dobry warsztat samochodowy powinien posiadać swoją własną stronę internetową oraz profile w mediach społecznościowych. Tam z pewnością od razu będziemy mogli zweryfikować, czy dany warsztat samochodowy jest godzien naszego zaufania. Opinie zamieszczone przez użytkowników mogą być naprawdę bardzo pomocne. Z kolei jeśli mieszkamy w mniejszej miejscowości, warto zapytać najbliższych znajomych oraz członków rodziny o najlepszy warsztat samochodowy. Ta zasada sprawdzi się również oczywiście w przypadku większych miast.

Szczerość i spokojna rozmowa to klucz do zrozumienia obojga stron

Bez względu na to, czy rozmawiamy z lekarzem, czy mechanikiem samochodowym, każdy profesjonalista zawsze powinien wysłuchać, z jakim problemem do niego przychodzimy. Mechanik po naszym przyjściu do warsztatu powinien zajrzeć pod maskę i poinformować nas w szczery sposób o orientacyjnych kosztach naprawy samochodu. Powinien nam także udzielić informacji odnośnie czasu trwania remontu. W sytuacji, gdy mechanik będzie odpowiadał w sposób pokrętny oraz unikał udzielenia odpowiedzi na niektóre pytania, będzie to jeden z pierwszych sygnałów świadczących o tym, że nie warto korzystać z usług tego warsztatu. Warto również pamiętać o tym, aby po przeprowadzonej naprawie w warsztacie poprosić mechanika, aby pokazał nam zużyte części, które wymienił. W ten sposób będziemy mogli szybko sprawdzić jego uczciwość.

Jasne rozliczenia to podstawa

Warsztat samochodowy, który można określić jako rzetelny, zawsze poda nam dokładną cenę za wykonanie danej usługi. Jeśli warsztat samochodowy zatrudnia profesjonalistów, bez problemu będą oni mogli oszacować koszty naprawy samochodu. Warto o tym pamiętać, aby nie dać się oszukać. W niektórych przypadkach mechanicy po podaniu ceny orientacyjnej narzekają, że zapomnieli o doliczeniu kosztów uszczelek, płynów oraz że naprawa może potrwać nieco dłużej. W takiej sytuacji warto zachować wzmożoną czujność.

Wraz z ogólnym rozwojem całego świata, zmienia się także postępowanie firm we wszystkich branżach. Dotyczy to także oczywiście warsztatów samochodowych. Właściciele takich punktów z roku na rok stawiają na coraz lepszą obsługę klientów. Zależy im na tym, aby osoby odwiedzające ich warsztat samochodowy miały jak najlepsze wrażenia z danej usługi, co zaowocuje pozytywnym komentarzem w internecie bądź poleceniem warsztatu znajomym.

 Skontroluj stan warsztatu i podpisz protokół

W większości przypadków rozmowy z właścicielami warsztatów samochodowych odbywają się w biurze “za ścianą” lub w miejscu naprawy. Dzięki temu możemy dokładnie sprawdzić, w jakich warunkach pracują mechanicy oraz jak prezentuje się cały warsztat. Można też skontrolować, czy miejsca pracy mechaników są przygotowane w odpowiedni sposób https://readyauto.pl. Jest to kwestia oczywista, jednak wiele warsztatów nie spełnia nawet tych prostych wymogów. Jeśli zauważymy jakiekolwiek nieprawidłowości w funkcjonowaniu odwiedzonego warsztatu, warto wówczas zdecydować się na skorzystanie z usług innego punktu w danej miejscowości, który nie będzie budził żadnych wątpliwości. Przy oddawaniu samochodu do naprawy trzeba też pamiętać o spisaniu protokołu, w którym opisany zostanie stan samochodu w chwili pozostawienia go w warsztacie.

 

READYauto serwis samochodowy
Zielonogórska 33
71-084 Szczecin
721 956 919
www.readyauto.pl