Zdrowie
Centrum leczenia uzależnień

Centrum leczenia uzależnień

W centrum leczenia uzależnień narkomani przechodzą przez cały proces od uświadomienia sobie swojego problemu, od detoksykacji organizmu do stopniowego przezwyciężania uzależnienia. Nauczyli się także na nowo żyć w społeczeństwie. Zapewniamy profesjonalną pomoc w leczeniu uzależnień od alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych oraz innych rodzajów uzależnień. Leczenie uzależnień jest dostosowane do każdego pacjenta, nasilenia jego problemu i innych czynników.

Rehabilitacja – co to jest?

Rehabilitacja to kompleksowa działalność medyczno-psychologiczna mająca na celu pomoc pacjentom w walce z uzależnieniem. Na różnych etapach leczenia może zawierać inne elementy, które sprawiają, że pacjent staje się silniejszy i ostatecznie całkowicie przezwycięża uzależnienie. Najlepsze efekty można uzyskać w dedykowanym ośrodku leczenia uzależnień, gdzie można uzyskać profesjonalne wsparcie 24/7, a dodatkowo uniknąć potencjalnych pokus. Głównymi celami leczenia uzależnień są między innymi: podnoszenie świadomości zagrożeń związanych z uzależnieniem, zwiększanie równowagi psychofizjologicznej oraz normalizacja życia społecznego. Zapewniamy leczenie uzależnień, w tym alkohol, narkotyki, dopalacze, seks, komputery, hazard i narkotyki.

Detoks w zamkniętym obiekcie

Centrum leczenia uzależnień
Centrum leczenia uzależnień

Detoksykacja, czyli detoksykacja organizmu, może być trudnym czasem dla osoby uzależnionej. Powinna być wykonywana pod nadzorem lekarza, aby była skuteczna i bezpieczna dla pacjenta. Oczyszczaniu organizmu towarzyszą również specjalistyczne badania, takie jak morfologia krwi, badania moczu, elektrokardiogramy, pomiary ciśnienia krwi. Ważne jest, aby uzupełnić organizm odpowiednią ilością płynów i elektrolitów. Po detoksykacji stan zdrowia pacjenta znacznie się poprawi. Nie jest to jednak forma leczenia, a raczej wstęp do jego inicjacji po usunięciu toksyn z krwi. Zajmuje to około trzech dni, ale jest bardzo osobiste. Po zakończeniu detoksu warto rozpocząć kurację w naszym zamkniętym ośrodku. Podczas leczenia zostaną podjęte odpowiednie środki psychologiczne, behawioralne i społeczne, aby utrzymać abstynencję i zmienić zdanie pacjenta. Praca z najlepszymi terapeutami, lekarzami i pielęgniarkami to świetny sposób na przezwyciężenie uzależnienia. Ważny jest nie tylko sam zabieg, ale także atmosfera, piękne otoczenie, pyszne posiłki, dodatkowe zajęcia i noclegi. Wszystko to wpłynęło również bardzo pozytywnie na cały proces leczenia.

Cel leczenia w ośrodkach zamkniętych

Zamknięty ośrodek leczniczy pomaga zwalczać uzależnienie w czasie hospitalizacji pacjenta, ucząc motywacji i radzenia sobie z trudnościami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Pacjenci rozwijają również umiejętności społeczne, uczą się pewności siebie, znajdują nowe pasje i rozwijają pewność siebie. Uczestniczą w sesjach terapii grupowej i indywidualnej. Na skuteczne leczenie uzależnień składa się wiele czynników, a nasi eksperci mogą w tym pomóc. Czas odstawienia jest najtrudniejszy podczas odstawienia alkoholu i narkotyków, dlatego tak ważne jest rozpoczęcie psychoterapii uzależnień. Jedną rzeczą jest przerwanie leczenia, a inną trzymanie się go. Pobyt w ośrodku leczniczym może pomóc Ci przetrwać najtrudniejsze czasy, a spotkanie z psychoterapeutami, trenerami i instruktorami pozwoli Ci zdobyć szeroką wiedzę na temat rozpoznawania swoich uczuć i stanów emocjonalnych oraz radzenia sobie z nimi.

Zamknięte centrum leczenia uzależnień

Nasz ośrodek leczenia uzależnień jest podmiotem leczniczym. Opieramy się na najskuteczniejszych dostępnych metodach leczenia uzależnień, dostosowanych do konkretnych pacjentów. Mogą z nami współpracować tylko najlepsi, wykwalifikowani specjaliści, a my oferujemy również najlepsze warunki pobytu w naszych ośrodkach. Czas trwania leczenia wynosi od 28 dni do 6 tygodni. Zapewniamy kompleksową opiekę i wsparcie psychoterapeuty. Pomagamy również osobom uzależnionym. Gwarantujemy pełną dyskrecję. Zdajemy sobie sprawę, że rozpoczęcie terapii dla osoby uzależnionej nie jest łatwe, wymaga przezwyciężenia wstydu i, co najważniejsze, zmierzenia się z samym sobą. Często towarzyszy mu strach przed reakcjami najbliższych. Ale z nami możesz łatwo ukryć i wchłonąć całą wartość swojej terapii. Dzięki leczeniu w ośrodku zamkniętym pacjent uwalnia się od wszelkich pokus, aktualnych okoliczności i towarzyszących im problemów życia codziennego. Ma czas na wyciszenie się i przepracowanie swoich zmian bez zbędnego stresu i zażenowania. Oprócz standardowej terapii grupowej i indywidualnej oferujemy zajęcia rekreacyjne takie jak sesje AA, testy i egzaminy psychologiczne, treningi siłowe i wytrzymałościowe, gry zespołowe, bilard, wycieczki, medytacja, relaksacja, joga i sesje coachingowe. W naszym ośrodku znajdują się: siłownia wewnętrzna i zewnętrzna, ogrodzony parking, biblioteka, miejsce na grilla, taras widokowy oraz altana z widokiem na rzekę.