Praca
Co to jest zakwaterowanie personelu?

Co to jest zakwaterowanie personelu?

Co to jest zakwaterowanie personelu? W europejskich mediach Polska uznawana jest za tygrysa w rozwoju gospodarczym. Kraje naszego wschodniego pogranicza były i są postrzegane w podobny sposób. Owoce polskiej transformacji gospodarczej urzekły i zachwyciły naszych wschodnich sąsiadów.

Wzrost gospodarczy stwarza większe wymagania wobec pracowników. Różne agencje współpracują z firmami w celu przyciągnięcia pracowników sezonowych do Polski w obliczu niedoborów siły roboczej. Poza kwestiami biurokratycznymi muszą też zapewnić tym pracownikom godziwe warunki życia. W tym miejscu pojawia się zakwaterowanie dla pracowników. Co oznacza to słowo? Co najczęściej oferują swoim gościom? Jak wygląda modelowy hotel pracowniczy?

Zdefiniujmy to pojęcie

Pracownicy sezonowi, w tym pracownicy budowlani, często przenoszą się z jednego miasta do drugiego. Wymaga tego charakter ich pracy. Od 2015 roku obserwujemy wzrost liczby pracowników tymczasowych importowanych z Ukrainy, Białorusi i Gruzji. Firmy działające na polskim rynku pracy muszą sprostać wyzwaniu i zapewnić tym pracownikom odpowiednie warunki mieszkaniowe. Koszt wynajęcia jednopokojowego mieszkania przekracza możliwości finansowe przeciętnego pracownika sezonowego, który nie zna polskich realiów i dopiero co rozpoczął pracę za granicą. Poza tym musi płacić za takich pracowników. Zakwaterowanie pracownicze, bo na nich skupimy się w tym miejscu, to nic innego jak tani akademik dla personelu. Umożliwia im godne życie, miejsce odpoczynku i regeneracji sił. Różnią się od hoteli ceną i ewentualnie standardem. Skoro już omówiliśmy warunki, trzeba tu wyjaśnić, że pokoje w akademiku pracowniczym są na odpowiednim poziomie. Zatrzymując się u nas dowiesz się, co obejmuje pakiet zakwaterowania pracowniczego.

Satysfakcja i niskie ceny idą w parze

Co to jest zakwaterowanie personelu?
Co to jest zakwaterowanie personelu?

Przyzwyczailiśmy się do myślenia, że ​​jakość akademików pracowniczych jest znacznie niższa niż trzygwiazdkowych hoteli rozsianych w centrum dużych i średnich miast. Jednak nic bardziej mylnego. Kwatery pracownicze oferują gościom bardzo przyzwoite warunki. Przekroczmy próg takiego obiektu i sami się przekonamy. To nie są koszmary rodem z raportów śledczych o nieludzkich warunkach życia pracowników przewożonych przez Bug. Pokoje w tego typu hotelu są wspólne.

Oprócz łóżek znajdziemy w nim szafki nocne, biurka, stoliki z krzesłami. Sala jest podłączona do multimediów. Zmęczeni pracownicy będą mogli oglądać swoje ulubione seriale, filmy czy gry na telewizorach zainstalowanych w tych miejscach. Co więcej, w akademiku pracowniczym istnieje możliwość korzystania z sieci bezprzewodowej. Dlatego możliwe jest łączenie się z rodziną i przyjaciółmi za pośrednictwem Messengera.

Pomieszczenia dla personelu posiadają pełne łazienki oraz kuchnię, w której można przechowywać i przygotowywać posiłki. Wspólna jadalnia ułatwia współlokatorom przełamywanie barier i tym samym dopasowanie się. Sypialnia pracownicza jest codziennie sprzątana przez pracowników firmy sprzątającej. Nie ma więc problemu z odpoczynkiem na ziemi wodza. Wszystkie te udogodnienia są dostępne po stosunkowo niskich kosztach, co czyni je atrakcyjnymi dla pracowników sezonowych, którzy chcą zarobić dodatkowy dochód. Niskie koszty utrzymania w takich akademikach pracowniczych przyciągają również mniej zamożnych studentów. W miastach uniwersyteckich, zwłaszcza w centrum miasta, ceny za wynajem mieszkania lub pokoju mogą być dość wysokie. Dla takich studentów wynajęcie pokoju w akademiku jest bardzo kuszącą opcją.

Wygodna marina to także dobra lokalizacja

Dehumanizowanie pracowników nie jest tego warte. Jako uczeń, student i menadżer dużej firmy uwielbia relaksować się i cieszyć rozrywką miasta. Gdybyśmy mieli opisać miejsce pracy, które pomaga pracownikom lepiej się dopasować, byłoby to miejsce przyjazne. Otoczenie obiektu noclegowego potrafi ukoić nerwy i wyciszyć. Projektanci takich hoteli powinni wziąć to pod uwagę. Z pewnością przydałby się park z ławeczkami i ogródki wokół obiektu. Wspomnijmy o właściwej lokalizacji budynku. Każdy pracownik, który musi dojechać w określone miejsce w mieście, doceni pobliską pętlę tramwajową lub przystanek autobusowy.

Konieczność zakupów może nie być problemem. Rozumiemy przez to lokalizowanie kwater pracowniczych w pobliżu supermarketu lub sklepu spożywczego. Nikt nie chce jechać na drugi koniec miasta, aby uzupełnić zapasy w lodówce po 10-godzinnym dniu pracy. Problemy zdrowotne mogą przytrafić się każdemu. Pobliski szpital, klinika lub gabinet dentystyczny byłyby w sam raz. Jeśli jednak kwatery pracownicze znajdują się gdzieś na przedmieściach, dobrze jest mieć regularnie kursujące w pobliżu tramwaje lub autobusy, aby personel był blisko miejsca opieki. Przytulna przystań dla pracowników to także okazja do weekendowej zabawy, która nie sprawi większych problemów.