Transport
Jak szybko i efektywnie przygotować się do przeprowadzki, i czemu warto zaufać specjalistom?

Jak szybko i efektywnie przygotować się do przeprowadzki, i czemu warto zaufać specjalistom?

Przeprowadzki najczęściej nie kojarzą nam się z niczym przyjemnym – jest to związane z koniecznością pakowania całego dobytku jaki zgromadziliśmy w mieszkaniu, co jest czasochłonne i nużące. Niemniej jednak perspektywa zamieszkania w nowym miejscu jest na tyle motywująca, że zabieramy się najczęściej do tego z chęcią, choć nie zawsze działamy w tym zakresie efektywnie. Jak szybko i sprawnie spakować swoje rzeczy, o czym nie zapomnieć w trakcie przeprowadzki, i dlaczego warto wynająć specjalistów  w tej dziedzinie?

Przygotowanie i pakowanie

Jak szybko i efektywnie przygotować się do przeprowadzki, i czemu warto zaufać specjalistom?
Jak szybko i efektywnie przygotować się do przeprowadzki, i czemu warto zaufać specjalistom?

Pierwszą i podstawową czynnością jaką należy zrobić, kiedy mamy się wyprowadzić jest sortowanie rzeczy i zrobienie generalnych porządków w domu. To pozwoli pozbyć się zbędnych rzeczy, pudeł, ubrań, i innych przedmiotów, które podczas sortowania okazują się naprawdę zbędne, i jedyne co robią to zaśmiecają nam przestrzeń. Przeprowadzki  są doskonałą okazją na weryfikację posiadanych rzeczy w domu i zostawienie jedynie tych, które są nam faktycznie potrzebne i z których zrobimy jakiś użytek. Kolejną kwestią jest sporządzenie listy przedmiotów które pakujemy, a także dokładne opisanie pudeł, w które pakujemy nasze rzeczy.

Jest to przede wszystkim kwestia organizacyjna, ponieważ dzięki temu łatwo potem sortujemy pudełka i szybciej rozpakowujemy się w nowym miejscu. Niezwykle istotne jest również odpowiednie zabezpieczenie pudeł z cenną i delikatną zawartością, a zatem wszelkie zastawy stołowe, delikatne figurki, kwiaty czy szklane kubki powinny być odpowiednio zabezpieczone, by podczas transportu nie uległy zniszczeniu. Najlepiej sprawdza się tutaj folia bąbelkowa, która w odpowiedniej ilości umieszczona w pudle, doskonale zabezpiecza delikatne przedmioty. W trakcie przeprowadzki warto również pamiętać o dbaniu o sprzęty elektroniczne, szczególnie jeśli przewozimy również lodówkę czy zamrażarkę. Należy je rozmrozić i dokładnie umyć przed transportem, dzięki czemu unikniemy nieprzyjemnego zapachu, którego potem bardzo ciężko jest pozbyć się z ich wnętrza. Praktycznym aspektem o którym wielu ludzi zapomina w trakcie przeprowadzki jest również ułożenie kabli podpiętych do sprzętów elektronicznych, a które przecież w transporcie są odłączone. By uniknąć niepotrzebnej straty czasu na ponowne ich parowanie, dobrze jest zrobić zdjęcia bazy sprzętu do której dołączone są kable. Dzięki temu po ulokowaniu ich w nowym miejscu o wiele łatwiej umieścimy je na swoim miejscu, niż mielibyśmy zgadywać, który kabel pasuje do którego gniazdka.

Samodzielnie czy profesjonalnie?

Przeprowadzki są łatwe, jeżeli mamy czym przetransportować swoje rzeczy – co jednak w przypadku, kiedy takiej możliwości nie mamy? Mieszkając w małych miejscowościach raczej rzadko można natrafić na profesjonalne firmy zajmujące się przeprowadzkami, dlatego decydując się na samodzielny transport należy pamiętać, by wszystko odpowiednio zabezpieczyć i unieruchomić w środku samochodu. Możemy również rozważyć wypożyczenie przyczepki samochodowej, na której przewóz rzeczy podczas przeprowadzki będzie o wiele bardziej komfortowy niż pakowanie do środka samochodu. Jeżeli mieszkamy w większym mieście, bez problemu możemy znaleźć firmy transportowe które obsługują właśnie tego typu przedsięwzięcia. Cena takiej usługi zależna jest od ilości czasu poświęconego na transport oraz pakowanie, jednak zdecydowanie jest to świetne rozwiązanie dla osób nie dysponujących wystarczająco dużym samochodem do pomieszczenia wszystkich rzeczy. Wynajęcie usług takiej firmy ma same zalety – przewóz, zapakowanie do samochodu oraz noszenie najcięższych przedmiotów czy mebli mamy z głowy, jako że to właśnie fachowcy zajmują się tym osobiście.

Sprzęt elektroniczny i cenne przedmioty – jak je przewieźć?

Mimo, że większość firm zajmujących się przeprowadzkami ma wykupione polisy ubezpieczeniowe, które pokryć mogą ewentualne uszkodzenia czy straty w przewożonych przedmiotach klienta, to jednak rzeczy osobiste takie jak np. laptop, tablet czy sprzęt komputerowy który możemy przewieść własnym samochodem osobiście, warto tak właśnie traktować. Zabezpieczenie go dodatkową folią bąbelkową oraz umieszczenie w kartonowym pudle nie jest zbyt czasochłonne i trudne, a będziemy mieli pewność, że nic nie zostanie zniszczone ani nie zaginie.

Niestety mimo, że wybieramy najczęściej firmę z dobrymi rekomendacjami, zdarzają się nieuczciwi przedsiębiorcy bądź pracownicy, którzy przywłaszczają cenne rzeczy. By uchronić się zatem przed kradzieżą bądź zniszczeniem mienia, drogocenne rzeczy i przedmioty powinniśmy przetransportować osobiście, dla własnego komfortu i bezpieczeństwa. Ta sama zasada tyczy się biżuterii czy innych, bardzo drogich przedmiotów które mogą albo zniknąć w trakcie transportu, lub zwyczajnie ulec zniszczeniu. Pamiętajmy, że nikt nie zadba o nasze rzeczy tak jak my, więc o ile przedmioty duże gabarytowo można spokojnie oddać w ręce fachowców, tak rzeczy ważne dla nas i wartościowe powinny pozostać w naszych rękach bez względu na okoliczności.

ZOBACZ TAKŻE: