Uroda
Jaki płyn na wrastające paznokcie?

Jaki płyn na wrastające paznokcie?

Złe nawyki higieniczne, nagły przyrost masy ciała i nadpotliwość to najczęstsze przyczyny wrastania paznokci u stóp. Dolegliwość powoduje ból, obrzęk i zaczerwienienie, co w znaczącym stopniu utrudnia chodzenie i normalne funkcjonowanie. Dlatego właśnie wrastającego paznokcia nie powinno się lekceważyć. Jak sobie poradzić z wrastającym paznokciem? Podpowiadamy!

Zaobserwowałeś u siebie objawy wrastającego paznokcia? Zastosuj sprawdzony sposób na tę przypadłość, a być może dzięki temu uda Ci się uniknąć wizyty u podologa. Sięgnij po żel, tynkturę, fluid lub płyn na wrastające paznokcie i zwalcz problem, zanim na dobre zdąży się rozwinąć. Przeczytaj nasz artykuł do końca, aby poznać skuteczne preparaty na wrastające paznokcie.

Płyn na wrastające paznokcie – co trzeba o nim wiedzieć?

Jednym z preparatów, po który osoby zmagające się z problemem wrastających paznokci sięgają najczęściej, jest dowolny płyn na wrastające paznokcie. Powodem tego jest łatwość stosowania – wystarczy zaaplikować kilka kropli preparatu przy pomocy specjalnej pipety na zmieniony chorobowo obszar.
Skład płynów na wrastające paznokcie zazwyczaj jest opracowany w taki sposób, by przy dłuższym stosowaniu zmiękczały twarde paznokcie, zapobiegając ich dalszemu wrastaniu. Redukują one dyskomfort, przynosząc natychmiastowe uczucie ulgi.
Jak stosować płyn na wrastające paznokcie? Zazwyczaj sposób użycia wygląda tak samo bez względu na producenta. Przed zastosowaniem preparatu należy dokładnie umyć i osuszyć stopy. Produkt należy nanosić bezpośrednio na naskórek i brzegi płytki paznokciowej do czasu ustąpienia dolegliwości.

Polecamy również:

Co oprócz płynu na wrastające paznokcie?

Środek na wrastające paznokcie w postaci płynu to jedna z wielu propozycji przeznaczonych do walki z tą przypadłością, jakie można znaleźć na rynku. Dlatego poniżej znajdziesz krótki opis kolejnych czterech produktów, które są równie skuteczne co płyn na wrastające paznokcie. Choć konsystencja niektórych z nich jest bardziej zwarta, stosuje się je równie łatwo.

Unguisan zmiękczająca tynktura do zrogowaceń, modzeli, odcisków i wrastających paznokci

Często polecanym przez specjalistów od stóp środkiem na wrastające paznokcie jest tynktura Unguisan https://kerpro.pl/unguisan-zmiekczajaca-tynktura-do-zrogowacen-modzeli-odciskow-i-wrastajacych-paznokci.html. Zmiękczająca tynktura jest synonimem szerokiej gamy zastosowania. Preparat nie tylko zmiękcza grube i zrogowaciałe paznokcie, ale także wszelkiego rodzaju zrogowacenia znajdujące się w obrębie skóry stóp, w tym modzele czy odciski. Ponadto łagodzi ból i eliminuje ucisk spowodowany wrastaniem paznokci. Przy regularnym stosowaniu tynktury stan zapalny wokół wałów okołopaznokciowych zdecydowanie się zmniejszy, a po jakimś czasie całkowicie zniknie.
W składzie tynktury firmy Unguisan znajdują się takie substancje jak kwas salicylowy, ekstrakt z nagietka lekarskiego i wyciąg z liści żywokostu. Jak powinno się jej prawidłowo używać? Jedną lub dwie krople produktu należy aplikować na zmieniony chorobowo obszar 1-2 razy w tygodniu. Trzeba przy tym pamiętać, że tynkturę można nanosić jedynie na nieprzerwaną skórę.

Podopharm PODOFLEX® fluid na wrastające paznokcie

Kolejną naszą propozycją jest fluid na wrastające paznokcie Podopharm https://kerpro.pl/podopharm-podoflex-fluid-na-wrastajace-paznokcie-10ml.html. Jest to produkt przeznaczony do pielęgnacji z problemem wrastających paznokci, ale też zrogowaceń występujących w obrębie wałów paznokciowych. Badania wykazały, że fluid może być bezpiecznie stosowany również przez diabetyków.
Fluid Podopharm PODOFLEX stworzony został na bazie naturalnych olejków z drzewa herbacianego, goździkowego, lawendowego oraz mięty pieprzowej. Dzięki połączeniu unikalnych składników wykazuje działanie dezynfekujące, zmiękczające i odświeżające. Zapobiega rozwojowi grzybicy paznokci, łagodzi podrażnienia i stany zapalne naskórka. Znajdujący się w składzie preparatu naturalny olej sojowy obfitujący w lecytynę i witaminę E dogłębnie odżywia skórę i wspomaga jej lipidową barierę ochronną.
Produkt należy aplikować bezpośrednio na wrastający paznokieć. Wystarczy nałożyć 1-2 krople preparatu. Stosować regularnie co najmniej 2 razy dziennie.

Prontoman żel do profilaktyki przeciwzakażeniowej

Według opinii zadowolonych pacjentów w walce z wrastającym paznokciem bardzo dobrze sprawdza się również żel do profilaktyki przeciwzakażeniowej Prontoman https://kerpro.pl/prontoman-zel.html. Jest to produkt medyczny przeznaczony do stosowania przy stanach zapalnych wału paznokciowego. Wykazuje działanie odkażające, jednocześnie chroni przed zarazkami wieloopornymi (np. MRSA) i grzybiczymi.
W żelu do profilaktyki przeciwzakażeniowej od Prontoman znajduje się kompleks poliheksanidyny i betainy, dzięki któremu skutecznie odkaża on trudno dostępne obszary, niwelując przykry zapach. Zapewnia to ochronę zmienionemu chorobowo miejsca przed drobnoustrojami. Już po pierwszym użyciu żelu zahamowany zostaje proces rozmnażania bakterii i grzybów.
Dużym plusem jest to, że produkt można stosować w połączeniu z opatrunkami, tamponadami, jak i większością klamer ortonyksyjnych na paznokciach. Jest dobrze tolerowany przez diabetyków i alergików. Można go używać bez zastrzeżeń przez długi czas.
Jak stosować żel do profilaktyki przeciwzakażeniowej marki Prontoman? Na czystą i suchą skórę powinno się nałożyć cienką warstwę żelu. Nie należy zmywać ani ścierać pozostałości produktu. Po nałożeniu preparatu wskazane jest założenie opatrunku.

Pedibaehr ochronna maść WD do wrastających paznokci

Ostatnim już produktem, jaki naszym zdaniem zasługuje na uwagę w kontekście leczenia wrastających paznokci, jest ochronna maść firmy Pedibaehr https://kerpro.pl/masc-wd.html. Zawiera ona cenne olejki eteryczne, dzięki którym zapobiega podrażnieniom, zwłaszcza tym występującym w rejonie łożyska paznokcia. Wykazuje wysoką skuteczność w leczeniu problemu wrastających paznokci.
Maść WD marki Baehr zawiera m.in. olej terpentynowy, który otrzymywany jest z żywicy z różnych gatunków sosny. Wykazuje on działanie odświeżające. Oprócz niego w składzie preparatu znajduje się także olej z eukaliptusa, któremu z kolei przypisuje się właściwości antyseptyczne i antybakteryjne. Dzięki właściwościom bakteriobójczym oczyszcza skórę, zabezpieczając ją przed rozwojem zakażeń. W konsekwencji regeneracja skóry stóp trwa dużo krócej.
Do produkcji maści do wrastających paznokci marki Pedibaehr wykorzystywany jest jeszcze olejek z drzewa herbacianego. Ma on właściwości antybakteryjne, antywirusowe i przeciwgrzybiczne. Doskonale oczyszcza i odkaża skórę. Zawarta w nim teina bierze czynny udział w procesie odbudowy tkanek.
Podobnie jak wszystkie wymienione wyżej preparaty maść powinno się stosować bezpośrednio na miejsce, gdzie paznokieć wrasta w skórę. Należy nałożyć niewielką jej ilość, dokładnie wsmarować i zostawić aż do całkowitego wchłonięcia.

Wrastający paznokieć – kiedy powinno się zgłosić do lekarza?

Na początkowym etapie dolegliwości, gdy paznokieć dopiero zaczyna wrastać w skórę, wystarczy położyć duży nacisk na higienę oraz pielęgnację, prawidłowo przycinać paznokieć, unikać noszenia ciasnych butów i stosować specjalne preparaty na wrastające paznokcie. Mimo wszystko należy stale nadzorować dolegliwość i zareagować, gdy stan zmiany się pogorszy.
Kiedy bezwzględnie powinno się umówić wizytę u podologa? Gdy wrastającemu paznokciowi zacznie towarzyszyć znaczny ból, pojawi się zaczerwienie i obrzęk, dodatkowo wystąpi wypływ treści ropnej. Wtedy nie ma co liczyć na to, że organizmowi uda się zwalczyć problem.

Specjalistyczne leczenie wrastających paznokci

Dostępnych jest wiele różnych metod walki z wrastającym paznokciem. Co najistotniejsze z punktu widzenia pacjenta, podolog już na pierwszej wizycie zlikwiduje dolegliwości bólowe. W zależności od zaawansowania dolegliwości specjalista może wyciąć część płytki paznokciowej, wyłyżeczkować ziarninę w okolicy wału paznokciowego lub usunąć całego paznokcia. Popularną metodą jest także zastosowanie na wrastający paznokieć specjalnej klamry. Warto pamiętać, że w przypadku bolesnych objawów wrastającego paznokcia im wcześniej zostanie wdrożone leczenie, tym szybciej można spodziewać się zadowalających rezultatów.