Technologie
Karty dostępu zbliżeniowego

Karty dostępu zbliżeniowego

Dziś coraz większą popularnością cieszą się karty dostępu zbliżeniowego Mifare. Potrafią zapisywać i odczytywać dane w urządzeniach elektronicznych. W zależności od wersji, którą wybierzesz, karty zbliżeniowe Mifare są zazwyczaj wykorzystywane w systemach elektronicznych, których celem jest szybka i skuteczna identyfikacja użytkowników.

Czym dokładnie jest karta Mifare? Jakie rodzaje kart zbliżeniowych Mifare możemy rozróżnić? Do czego można wykorzystać kartę Mifare? Czy karty Mifare są kompatybilne ze standardem NFC? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższych artykułach, do lektury których zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Czym dokładnie jest karta Mifare?

Karty dostępu zbliżeniowego
Karty dostępu zbliżeniowego

Zanim zaczniemy omawiać karty Mifare, powinniśmy najpierw zastanowić się, czym jest karta Mifare. Cóż, jeśli zdecydujemy się ją zdefiniować, to możemy stwierdzić, że jest to karta, która skutecznie może zastąpić znane i popularne karty magnetyczne czy nieaktualne bilety papierowe. Karta Mifare charakteryzuje się przenośną pamięcią, której pojemność może się różnić. Dlatego możemy wyróżnić kartę Mifare 512 bajtów, Mifare 1K-8K, Mifare S2K, Mifare S4K, Mifare X2K, Mifare X4K. Warto zauważyć, że ich działanie opiera się na określonej częstotliwości, która wynosi 13,56 MHz. Karty Mifare są bardzo podobne do tradycyjnych kart płatniczych, które możemy otrzymać otwierając konto bankowe. Warto wspomnieć, że karty Mifare można zadrukować dwustronnie – wszystko na profesjonalnej drukarce offsetowej lub termosublimacyjnej. Dzięki temu jakość nadruku jest bardzo wysoka, na co czasem w szczególny sposób dbamy. Karta Mifare jest chętnie używana, ponieważ jest stosunkowo łatwa i bezpieczna w użyciu. Nie możemy zapomnieć o szerokim wachlarzu możliwości zastosowania. Na przykład tego typu karty mogą obsługiwać aplikacje bezpośrednio związane z biletami elektronicznymi.

Jakie rodzaje kart zbliżeniowych Mifare możemy rozróżnić?

Skoro już wiemy, czym jest karta zbliżeniowa i jakie ma cechy, warto poświęcić chwilę na rozważenie możliwych typów kart. Po pierwsze w tym miejscu powinniśmy wiedzieć, że istnieje kilka różnych wersji karty Mifare. Każdy z nich ma inną funkcję.
Dlatego wyróżniamy karty: Mifare Ultralight, Mifare DESfire oraz Mifare Plus. Ta pierwsza to tylko podstawowa wersja karty. Jego cechą charakterystyczną jest to, że jest ogólnie kompatybilny ze wszystkimi prostymi systemami. Nieco inaczej wygląda karta zbliżeniowa Mifare DESfire, posiada zaawansowane funkcje. Umożliwiają rejestrację informacji z różnych źródeł. W pewnym stopniu gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa, pracując wydajnie nawet w skomplikowanych układach elektronicznych. Jeśli chodzi o Mifare Plus, te karty są oparte na najnowocześniejszej technologii dostępnej obecnie dla kart RFID. Posiadają trzy poziomy bezpieczeństwa, a warto podkreślić, że mogą występować w dwóch wariantach. Są to odpowiednio „Standard” i „Ekspert”. Drugi wariant służy do szyfrowanego przesyłania danych.

Zobacz ofertę:

Do czego można wykorzystać kartę Mifare?

Wiemy już, czym jest karta Mifare i jakiego rodzaju. Teraz warto zrozumieć, do czego służą tego typu przedmioty. Otóż ​​są używane niemal na całym świecie w wielu rozwiązaniach wykorzystujących bezprzewodowo do przesyłania wszystkich informacji. Jako przykładowe zastosowania warto wyróżnić następujące aspekty: kontrola czasu pracy, komunikacja miejska, imprezy masowe, identyfikacja towarów lub osób, zarządzanie majątkiem trwałym, reklama, kontrola dostępu, programy lojalnościowe, bilety elektroniczne, pobór opłat, monitoring osób i towar, potwierdzenie Prawdopodobna autentyczność przedmiotu. Jednak karty Mifare mogą być również wykorzystywane do wielu innych pomysłów, które zakładają, że przesyłanie informacji będzie szybkie i bezprzewodowe.

Czy karty Mifare są kompatybilne ze standardem NFC?

Warto zauważyć, że nowoczesne karty Mifare NFC są ogólnie kompatybilne z telefonami komórkowymi, ale nie ze wszystkimi telefonami komórkowymi. Jest to możliwe dzięki obsłudze standardu NFC, co jest ogromnym technicznym udogodnieniem. Warto to podkreślić – produkt można dowolnie spersonalizować poprzez druk dwustronny. Będzie ciekawa wizualnie, a jednocześnie będzie odporna na uszkodzenia.