Budownictwo
Wiązary dachowe

Wiązary dachowe

Wszystkie wiązary dachowe projektujemy indywidualnie w oparciu o wielkość przęsła, rodzaj stężeń, obciążenia pokrycia dachowego oraz opady atmosferyczne. Przekrój belki i jej położenie oraz wielkość płyty i jej położenie różnią się w zależności od projektu. Ale scenariusz ogólnego rozwiązania jest podobny. Nasza drewniana więźba na blasze z metalowymi zębami to trwały, niezawodny, przyjazny dla środowiska i niedrogi system. Jakość produktu potwierdzają certyfikaty.

Prefabrykowana więźba dachowa

Elementy drewnianej więźby dachowej wykonane są z wyselekcjonowanego wysokiej jakości kalibrowanego drewna iglastego w gatunku C 24, impregnowane płynami ogniochronnymi i bioochronnymi. Zgodnie z normą drewno suszone jest do wilgotności 18%, aby zapewnić stabilność konstrukcji nośnej dachu i zapobiec jej odkształceniom. Kratownice zabezpieczone są blachami ocynkowanymi z metalowymi zębami, zapewniającymi mocne połączenie i dodatkową stabilność całej konstrukcji.

Cena konstrukcji jest niższa od kosztu podparcia konstrukcji dachu wykonanej z innych materiałów, takich jak metal lub beton, z następujących powodów:

 • koszty materiałowe.
 • dostępność.
 • gotowy produkt dostarczamy bezpośrednio z naszej firmy.
 • produkcja i dostawa – od 3 dni w zależności od złożoności i objętości konstrukcji dachu.

Zakup naszych drewnianych więźb dachowych oznacza zakup systemu:

 • Został zaprojektowany z matematyczną precyzją na nowoczesnych licencjonowanych urządzeniach.
 • Wykonany z wysokiej jakości drewna spełniającego wszelkie normy.
 • Ma wysoką wydajność operacyjną.
 • Stabilny, trwały, lekki i przyjazny dla środowiska

Dlaczego warto wybrać drewnianą konstrukcję więźby dachowej dla rolnictwa?

Stosując gotową konstrukcję więźby dachowej zyskujesz następujące korzyści:

 • Niższe koszty inwestycji – optymalne wykorzystanie drewna obniża koszty realizacji, konstrukcje drewniane są zazwyczaj 2-3 razy tańsze od stali.
 • Kratownice o rozpiętości do 30 m można stosować między ścianami bez użycia słupów i podpór pośrednich.
 • Wysoka dokładność wykonania – wiązary dachowe produkowane są na specjalnych prasach z dokładnością ułożenia prętów zbrojeniowych w milimetrach.
 • Całkowity koszt znany jest na wstępie – wycena całej konstrukcji Przed produkcją i kontraktacją inwestor zna ostateczny koszt kratownicy na etapie projektowania (podczas gdy w podejściu tradycyjnym, gdy zatrudniamy stolarzy, mamy do czynienia z ceną względną wyceny, które zależą od wielu czynników takich jak: koszt drewna, transport, odpady, stolarstwo, narzędzia, konserwanty itp.).
 • Łatwość i szybkość montażu – inwestor otrzymuje konstrukcję wraz z projektem.
 • Elastyczne i indywidualne podejście do każdej konstrukcji – Dachy lub inne konstrukcje możemy projektować i budować zgodnie z potrzebami i życzeniami klienta.
 • Lekkość — kratownica o rozpiętości 12 metrów waży zwykle 70 – 80 kg, co pozwala zrezygnować z ciężkiego sprzętu do podnoszenia i budować lekkie fundamenty i ściany.
 • Większa odporność na środowiska korozyjne – w porównaniu do stali drewno nie jest narażone na działanie amoniaku i mocznika, które są obecne w hodowli zwierząt, kurnikach, chlewniach, stajniach itp. Gazy te mogą powodować korozję stali, a jednocześnie do impregnacji drewna w określony sposób.

W przypadku pożaru konstrukcje drewniane zazwyczaj zachowują swoje właściwości i spełniają warunki wytrzymałościowe dłużej niż konstrukcje stalowe, a wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że konstrukcje metalowe szybko osiągają granicę plastyczności w otwartym ogniu i nie są już stabilne.

Poznaj koniecznie:

Jak wybrać odpowiednią drewnianą więźbę dachową w rolnictwie?

Konstrukcje kompozytowe — ściany i dachy drewniane

Tę bardziej skomplikowaną konstrukcję budowlaną polecamy, jeśli dolna część domu wykonana jest z cegieł o wysokości 1,5 lub 2 m np. w stodołach, stajniach i innych budynkach dla dużych zwierząt i magazynów zbożowych. Zaletą takiego schematu budowy jest to, że są murowane ściany z drewnianymi górnymi partiami, w których są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, nacisk błota czy ziarna, co jest znacznie tańsze niż murowanie.

Budynek z poddaszem do przechowywania siana, paszy itp.

Wiązary dachowe
Wiązary dachowe

Skorzystaj z okazji, aby wybrać prefabrykowane wiązary dachowe zamiast zwykłych wiązarów. W ten tani sposób uzyskujemy dodatkową przestrzeń pod dachem, którą możemy wykorzystać według własnego uznania. Nasze konstrukcje mogą być również wykorzystywane jako szopy, np. obory, jeśli nie ma potrzeby budowania wspólnych obiektów. Jest to rozwiązanie najtańsze, ponieważ pokrywane są tylko koszty produkcji podpór i konstrukcji dachu. Najtańszym sposobem na zbudowanie obiektu jest użycie konstrukcji ramowej. To rozwiązanie sprawdza się najlepiej, o ile nie ma potrzeby zabezpieczania dolnej części ściany. Właściwości użytkowe są porównywalne z tradycyjnymi ścianami, a cena konstrukcji szkieletowej jest znacznie niższa.

Dlaczego warto wybrać nasze produkty? Nasza firma gwarantuje:

   1. Tylko produkty z certyfikatami jakości (dostępne są wszystkie certyfikaty jakości).
   2. Kratownice drewniane są projektowane, obliczane i produkowane na nowoczesnym sprzęcie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę.
   3. Drewniane więźby dachowe produkowane są przy użyciu najnowszych technologii.
   4. Realizacja pomysłów na budowę dachów o dowolnej złożoności i konfiguracji.
   5. Czas produkcji jest krótki.
   6. Szybkość i jakość wykonania.
   7. Usługi dodatkowe w zakresie montażu konstrukcji dachowej oraz jej serwis gwarancyjny.

Obszary zastosowania kratownic drewnianych w rolnictwie

Nasze drewniane wiązary dachowe są uniwersalne: służą jako trwała i niezawodna konstrukcja nośna dla dachów wszelkiego rodzaju niskich budynków mieszkalnych, przemysłowych i rolniczych: stodoły, chlewnie, stajnie, kojce dla owiec, kurniki, obiekty magazynowe.