Usługi
Co zrobić z naszym telefonem? – 5 praktycznych wskazówek

Co zrobić z naszym telefonem? – 5 praktycznych wskazówek

W dzisiejszych czasach posiadanie odpowiednio szybkiego i nadążającego za nowoczesnymi technologiami telefonu stanowi absolutną podstawę. Nic więc dziwnego, że ludzie tak często decydują się na ich wymianę, a każdy skup telefonów pęka w szwach od różnych ich modeli. Niektórzy wymieniają telefony co miesiąc, inni każdego roku, a jeszcze inni – co kilka lat. Jedno ich wszystkich łączy: zawsze to robią. Co powinniśmy zrobić ze starym telefonem, którego już nie zamierzamy nosić za sobą? Czy skup telefonów jest jedynym miejscem, które powinniśmy z nim odwiedzić, już ten ostatni raz? W tym artykule przedstawimy szereg wskazówek na to, co można zrobić z telefonem, z którego po prostu nie będziemy już korzystać.

Zobacz także:

1. Samochodowa nawigacja

Współcześnie niemal zawsze telefon służy nam jako nawigacja. Ilekroć jedziemy w dłuższą podróż, albo też w nieznane nam regiony miasta, wpinamy go w specjalny uchwyt i wklepujemy w niego adres docelowy. Potrafi to być dość kłopotliwe nie tylko ze względu na cały ten proces, ale i wyczerpywanie się jego baterii – ta może nam się przydać w dalszym jego użytkowaniu. Rozwiązaniem idealnym wydaje się więc być wykorzystanie starego smartfona wyłącznie w roli nawigacji samochodowej. Jako że nie musimy nosić go wszędzie ze sobą, możemy zostawić go w uchwycie i uruchamiać tylko wtedy, gdy tylko zajdzie nam potrzeba na podróżowanie w asyście mapy. Jest to rozwiązanie wygodne, praktyczne i na pewno wykorzystujące nasze stare urządzenie do maksimum. Połączenie starego telefonu z ładowarką samochodową zapewnia mu długą żywotność i odwlecze jego wizytę czy to na skup telefonów, czy też prosto na śmietnik.

Uwaga! Z telefonu możemy skorzystać również w roli nawigacji rowerowej – pamiętajmy jednak, by mieć specjalną kieszeń na niego i nie trzymać go w ręku. Niezależnie od tego, czy jest starym modelem, czy nowym.

2. Budzik i stacja pogody

Telefon doskonale sprawdzi się również w roli budzika. Jeżeli tylko jesteśmy śpiochami i jeden budzik nie jest w stanie nas obudzić, stary smartfon może pomóc w zrobieniu z tego. Ustawiając go na brak wygaszania się ekranu, może pełnić rolę stylowego zegarka – zwłaszcza, jeżeli zainstalujemy aplikację upiększającą go i zwiększającą w nim cyfry. Rano z kolei nasz smartfonowy budzik możemy wykorzystać do sprawdzenia pogody (którą, nota bene, również możemy wyświetlić na ekranie). Mega wygodna i oszczędna sprawa! Telefon może też wyświetlać powiadomienia z aplikacji, których nie używamy na co dzień, a które uznajemy za ciekawostkę, a z pewnych względów nie chcemy zaśmiecać nimi naszego głównego urządzenia. Ich przejrzenie o poranku dodatkowo nas pobudzi.

3. Dodatkowe fundusze

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, jedną z opcji, które powinniśmy rozważyć jest odwiedzenie skupu telefonów. Jest to jedyne rozwiązanie dające nam najbardziej wymierne korzyści z naszego “staruszka”. Co więcej, pozwala nam zwiększyć nasz budżet na nowy model (jeśli jeszcze w niego nie zainwestowaliśmy), albo też zwrócić ich trochę, jeśli już zdążyliśmy go zakupić.

Skup telefonów znaleźć można w każdym mieście, niemal za każdym rogiem, a jego plusem jest dawanie nam gotówki bezpośrednio po przyniesieniu sprzętu – bez potrzeby bawienia się w kłopotliwe wysyłki, jak w przypadku sprzedaży przez Internet.

4. Czytnik e-booków

Czytanie już dawno przestało być kojarzone wyłącznie z papierową książką – te bowiem coraz śmielej “wygryzają” elektroniczne ich odpowiedniki. Stary telefon może być świetnym czytnikiem e-booków. Jako że ich forma podania jest bardzo prosta, różnice technologiczne przy obsłudze aplikacji e-bookowych nie powinny być widoczne. Sięganie po stary telefon pozwoli nam zużywać mniej baterii w tym nowym, co może być cenne zwłaszcza w przypadku długich podróży. Co również ważne, umożliwia nam trzymanie wszystkich naszych e-książek w jednym miejscu, na dedykowanej temu pamięci zewnętrznej i wewnętrznej.

5. Narzędzie do słuchania muzyki w biegu

Stary smartfon może sprawdzić się świetnie w postaci odtwarzacza muzyki w biegu. Biegając bardzo narażamy nasze urządzenie na wypadnięcie nam z kieszeni i potrzaskanie się i o ile naszego nowego telefonu byłoby nam wtedy szkoda, stary telefon może zostać wykorzystany jako tak zwane “mięso armatnie”. Nawet jeśli ulegnie uszkodzeniu, nie będzie to tak bolesne i dotkliwe dla nas. Stary smartfon sprawdzi się jednak nie tylko w przypadku biegaczy – muzyki słuchamy również na siłowni czy podczas jazdy na rowerze. Wszystko to naraża nasz telefon czy to na upadek, czy też innego rodzaju urządzenie. Stary model z pewnością to przeżyje! Albo i nie…

Podsumowanie

To, że właśnie wymieniliśmy telefon na nowy wcale nie oznacza, że stary musimy odnieść na skup telefonów. Choć rzeczywiście jest to jedna z opcji, w dodatku jedyna, która jest w stanie przynieść nam zarobek, ze starego telefonu możemy zrobić użytek na wiele innych sposobów. Wszystko zależy tu od naszej kreatywności. Jedno jest pewne – jeśli tylko chcemy, w nasz stary smartfon możemy tchnąć nowe życie, czyniąc go potrzebnym i rzeczywiście eksploatując go do granic jego możliwości. Nawet po zastąpieniu go nowszym modelem.