Komputery
Apple application support – co to jest?

Apple application support – co to jest?

Produkty firmy Apple mają opinię niezawodnych, jednak z aplikacji koncernu lubią korzystać również użytkownicy innych systemów. Dlatego firma oferuje tak zwany Apple Application Support. Czym on jest?

Apple Application Support – co to jest?

Wbrew pozorom i nieco mylącej nazwie, Apple Application Support nie dotyczy wsparcia oferowanego dla sprzętu Apple. Tego typu pomoc uzyskać możemy odszukując w Internecie strony o nazwie apple autoryzowany serwis https://www.maqsimum.pl/, lub na kilka innych sposobów. Wyszukiwać możemy punktów rozwiązujących tego typu problemy zarówno skupiając się na urządzeniu, które chcemy naprawić, jak i na miejscowości, w której szukamy pomocy. W pierwszym wypadku wpiszemy w oknie wyszukiwarki frazę typu  wymiana szybki apple watch 3 https://www.maqsimum.pl/hansaworld-biznes. W drugim natomiast będzie to raczej naprawa apple Szczecin.
Czym jest zatem Apple Application Support, jeśli nie autoryzowanym serwisem, umożliwiającym naprawę urządzeń typu wymiana baterii iPhone 8 https://www.maqsimum.pl/wymiana-baterii-iphone? Otóż mamy do czynienia z programem, który umożliwia obsługę aplikacji stworzonych na urządzenia Apple, a przede wszystkim iTunes.

Czym jest aplikacja iTunes?

Z założenia aplikacja iTunes jest systemem, który umożliwia nam dostęp do muzyki i rozrywki na każdym urządzeniu i gdziekolwiek jesteśmy. W jednym jedynym oknie takiej aplikacji mamy dostęp do szeregu przydatnych funkcji. Przede wszystkim możemy przy jej pomocy skonfigurować wszystkie urządzenia Apple, tak by zawsze i wszędzie mieć dostęp do naszej biblioteki. Dzięki temu nieważne, czy odtworzymy aplikację na iPhonie czy iPadzie – zawsze otrzymamy widok na to samo okno naszego konta. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że iTunes umożliwia porządkowanie zarówno plików muzycznych, jak i nagrań wideo. Oznacza to, że zawsze mamy dostęp do materiałów uporządkowanych według naszego indywidualnego systemu, co ma znaczenie nie tylko w przypadku rozrywkowego korzystania z aplikacji, ale także może być dużym ułatwieniem w życiu zawodowy.

Apple application support - co to jest?Będąc użytkownikiem iTunes mamy dostęp do ogromnej biblioteki, w której znajduje się masa darmowych materiałów. Dotyczy to nie tylko muzyki, ale także filmów i programów telewizyjnych, podcastów oraz książek w wersji audiobook. Jeśli to nam nie wystarczy, możemy dokonać zakupu w sklepie Apple Music. Warto dodać, że zakupując dany utwór na jednym urządzeniu, zyskujemy do niego dostęp również na pozostałych.
To nie wszystkie możliwości, jakie daje iTunes. Przy pomocy programu możemy także importować na urządzenia utwory, które mamy zakupione na płytach CD, słuchać radia, wprowadzać materiały z iCloud, a także zastępować stare utwory ich lepiej brzmiącymi, nowszymi wydaniami.

Na jakich urządzeniach można korzystać z iTunes?

Popularne iTunes dostępne jest na wszystkich urządzeniach Apple. Będą to więc przede wszystkim sprzęty takie jak:

  • iPhone,
  • iPad,
  • Macbook,
  • Apple Watch.

Okazuje się jednak, że także na niektórych innych urządzeniach możemy uzyskać dostęp do tego programu. Właśnie taką możliwość daje nam Apple Application Support.

Apple Application Support stworzony został przede wszystkim po to, by z aplikacji iTunes mogli korzystać także użytkownicy komputerów stacjonarnych, na których zainstalowany jest system operacyjny Windows. Obecnie dostępne są wersje umożliwiające obsługę w zestawieniu z następującymi systemami:

  • Windows 10 (64-bitowa),
  • Windows 10 (32-bitowa),
  • Windows 8 (64-bitowa),
  • Windows 8 (32-bitowa).

Program umożliwiający korzystanie z iTunes na komputerach z tymi systemami łatwo możemy pobrać ze strony Apple Application Support. Jest on całkowicie darmowy.

Jak działa Apple Application Support?

Po pobraniu Apple Application Support uzyskamy dostęp do iTunes z naszego komputera stacjonarnego z oprogramowaniem Windows 10 lub 8 (zarówno w wersji 64, jak i 32-bitowej). W górnej części okna zobaczymy cztery przyciski.

Pierwszy, na którym zobaczymy zarys nuty, umożliwia słuchanie muzyki. Pozwala on na wykupienie subskrypcji w Apple Music oraz kupowanie konkretnych utworów muzycznych w sklepie iTunes Store. Jeśli mamy już jakąś muzykę zaimportowaną do naszego konta, to również tutaj znajdziemy do niej dostęp. Jeśli zaś nie interesują nas zakupy, to tutaj posłuchamy radia.

Kolejna ikona wygląda jak mikrofon lub postać ludzka, od której rozchodzą się okrągłe fale radiowe. Pod tym przyciskiem znajdziemy kolekcję podcastów. Będziemy mieć dostęp zarówno do bezpłatnych odcinków, jak i możliwość wykupienia płatnych audycji.

Pod symbolem telewizora znajdziemy możliwość przeglądania plików wideo. Oznacza to dostęp do klipów, teledysków, filmów, a także programów telewizyjnych. Warto nadmienić, że możemy je zarówno kupić, jak i po prostu wypożyczyć.

Ikona książki znaczona przyciskiem play pozwala nam na dostęp do kolekcji książek do słuchania. Znajdują się tu zarówno audiobooki, jak i słuchowiska.

Podsumowując, jeśli potrzebujemy pomocy z naprawą sprzętu firmy Apple, czyli interesuje nas dla przykładu wymiana wyświetlacza iphone 7 plus, to udamy się raczej do punktu naprawy. Jeśli zepsuł nam się macbook, serwis urządzeń Apple również będzie właściwym miejscem, w którym uzyskamy pomoc. Apple Application Support ma zupełnie inne przeznaczenie – służy przede wszystkim do obsługi aplikacji iTunes.